MUDr. Radka Jandejsková

(+420) 775 714 601 doktorka@jandejskova.cz

Aplikace botulotoxinu

V posledních letech se čím dále více zabýváme tím, jak vypadáme a jak zároveň působíme na okolí kolem sebe. K našemu image samozřejmě neodlučitelně patří kvalita pleti a náš výraz obličeje. Často totiž na okolí působíme ustaraně, zamračeně či přísně. Viník je známý: mimické vrásky. Týkají se jak žen, tak mužů. Účinným řešením vyhlazení mimických vrásek je aplikace botulotoxinu.

Botulotoxin je universální preparát vhodný pro muže i ženy od 18 do 65 let.

Vyhlazení vrásek v obličeji a odstranění nadměrného pocení botulotoxinem

Botulotoxin  je léčivá látka registrovaná Státním ústavem pro kontrolu léčiv pro použití v estetické medicíně. Botulotoxin je osvědčená, bezpečná a rychle účinná látka, kterou v přírodě produkuje bakterie Clostridium botulinum. I když patří mezi toxiny, v estetické medicíně  se díky své vysoké účinnosti používá v tak nepatrném množství, že je naprosto neškodný.

Jeho účinek spočívá v tom, že blokuje nervové zakončení ve svalu. Tím je zabráněno svalovému stahu, a sval tak svým pohybem (např.mračením, úsměvem) neformuje kůži do vrásky. Výsledným efektem je vyhlazování mimických vrásek, které se tak díky účinku botulotoxinu  neprohlubují.

Aplikace botoxu

Aplikace botoxu

Vyhlazení vrásek botuloxinem: mimické vrásky

Mimické vrásky odstraňujeme především mezi obočím, tzv. glabelární vrásky, v okolí očí, tzv.vraní nohu nebo horizontální vrásky na čele. Používá se také ke zvedání ústních koutků, vyhlazení pohybových vrásek na krku a dekoltu, odstraňuje i kuřácké vrásky okolo úst.

Odstranění nadměrného pocení

K odstranění nadměrného pocení se botulotoxin využívá především v oblasti podpaží. Účinná látka paralyzuje potní žlázy a pocení tak v této oblasti ustane.

Aplikace botoxu

Botox aplikujeme ambulantně,  jemnými vpichy tenkou jehlou,  zákrok  trvá několik minut. Při ošetření máte pocit jako při běžné injekci. Stopa vpichu a lehké zarudnutí vymizí během několika hodin.

Po ošetření je nutno maximálně používat mimiku ošetřené oblasti po dobu alespoň 4 hodin. Ošetřenou oblast je nutno minimálně 4 hodiny nemasírovat a nedotýkat se jí. Po dobu 4 hodin nezaujímat dlouhodobě horizontální polohu, nelehat si nebo nezůstávat dlouhodobě v předklonu.

Po dobu 2 následujících dní se vyhýbat pobytu na slunci, v sauně a soláriu a vyvarovat se fysické námahy. Rovněž kosmetická masáž  není doporučena dříve jak za 2 dny.

Účinek botoxu nastupuje během 3-14 dní a přetrvává obvykle 3-6 měsíců.  Po odeznění účinku se aplikace opakuje. Při pravidelném opakování aplikace botulotoxinu se délka efektu zpravidla prodlužuje a může trvat až 8 měsíců. U velmi hlubokých vrásek  je většinou zapotřebí kombinovat botulotoxin např. s výplňovým materiálem.

Ceník

Individuálně , dle počtu vpichů a aplikovaných jednotek:

Glabela - aplikace botoxu

Glabela (nad kořenem nosu)
1.800 – 2.500 Kč

Aplikace botoxu na čelo

Čelo
2.000 – 3.500 Kč

Aplikace botoxu v okolí očí

Okolí očí
2.000 – 3.000 Kč

Aplikace botoxu v podpaží

Podpaží (obě)
8.000 Kč

Botox - konzultace

Konzultace
100 Kč