MUDr. Radka Jandejsková

(+420) 775 714 601 doktorka@jandejskova.cz

Korekce vrásek výplňovými materiály

Výplně vrásek kyselinou hyaluronovou

Výplně na bázi kyseliny hyaluronové jsou využívány k vyhlazení vrásek, modelaci kontur obličeje, vyplnění jeho objemu,odstranění kruhů pod očima, revitalizaci dekoltu, krku nebo rukou a také ke zvětšení objemu rtů.

Kyselina hyalurovaná je látka, která je v lidském organismu přítomna přirozeně. Proto také výplně připravené na její bázi jsou obvykle organismem velmi dobře přijímány. Na trhu je celá řada injekčních výplní s jejím obsahem. Liší se především zasíťováním, koncentrací a viskozitou. To jsou také základní parametry, podle kterých lékař doporučuje konkrétní preparát.

 

Příprava na aplikaci výplně na bázi kyseliny hyaluronové

Nejprve je třeba prokonzultovat s lékařem, zda injekční výplň je skutečně cestou k vyřešení konkrétního problému a který preparát je nejvhodnější. V případě shody je třeba týden před vlastní aplikací přípravku s kyselinou hyaluronovou vysadit protizánětlivé léky, léky zvyšující krvácivost a vyvarovat se užívání vyšších dávek vitamínu C. Kontraindikací využití výplní s obsahem kyseliny hyaluronové je těhotenství a kojení, infekce nebo autoimunitní onemocnění.

Aplikace výplní na bázi kyseliny hyaluronové

Aplikaci provádíme v ambulanci.Výplně na bázi kyseliny hyaluronové se aplikují tenkými jehličkami do vrchní, střední nebo hluboké vrstvy kůže, podle typu vrásky, místa ošetření nebo individuální zvláštnosti problému. Lékař provede vpich, jímž se vede tenká jehlička, pomocí které se aplikuje materiál na požadované místo. Obvykle není třeba znecitlivění, výjimku tvoří rty a některé další velmi citlivé partie. Ke znecitlivění se nejčastěji používá znecitlivující krém. Samotná aplikace je velmi rychlá. Doporučuje se raději aplikovat menší množství a o cca 14 dní později případně doladit korektury.

Po aplikaci výplní s obsahem kyseliny hyaluronové

V místě vpichu se mohou objevovat drobné modřinky, zarudnutí a otok. Tyto příznaky obvykle vymizí během 2 – 3 dnů. Důležité je několik hodin po aplikaci se vyvarovat výrazné mimiky obličeje, nenavštěvovat několik dnů solárium nebo saunu.

Přetrvání efektu výplní s kyselinou hyaluronovou

Efekt po aplikaci výplní není trvalý, přetrvává však dlouhodobě, a to 6 měsíců až rok, při modelaci nebo zvětšení rtů je to doba půl roku.

Ceník

Injekční výplně kyselinou hyaluronovou  v lokalitě  obličeje a krku  od 5.500  do 10.000 Kč, po předchozí konsultaci s lékařem, dle množství a typu použitého materiálu.